Барате забавна активност за викендов?

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Ако случајно ви досади седење дома по цели денови и сакате да излезете од секојдневната рутина, тогаш ви предлагаме викендов да се приклучите на виртуелната ‘Прв до врв’ трка, одлично искуство за тие што сакаат да спортуваат и имаат натпреварувачки дух .

‘Прв до врв’ е годишен спортски настан каде што стотици луѓе почнувајќи од основното училиште ‘Кочо Рацин’ се тркаат кој прв ќе стигне до врвот на Водно. Годишната трка очигледно беше одложена поради светската пандемија, па како резултат на тоа организаторите на настанот ни овозможуваат во текот на целиот месец мај секој од нас да се приклучи на виртуелната ‘Прв до врв’ трка.

Како да учествувам?

  • Тие што се веќе пријавени за главниот настан, се автоматски пријавени и за виртуелните трки. Регистрирај се САМО доколку до сега не си се пријавил и сакаш да учествуваш само во виртуелните трки. Учеството е бесплатно, а пријавувањето е преку овој линк.
  • Поврзи ја пријавата со твојот профил на Strava. Ова е потребно за да го измериш времето на твоите активности, а ние да го добиеме резултатот. Апликацијата е бесплатна и можеш да ја поврзеш со постоечки уред или апликација со кој го мериш времето на твоите активности, доколку е овозможено. Поврзи се преку портокаловото копче до твоето име во стартната листа.
  • Спортувај сам, согласно со препораките, мери ги своите активности со Strava и внимавај на потребните патеки и сегменти што мора да се поминат за секоја од трките.
  • Побарај ја твојата активност во табелата со резултатите. Резултатот ќе биде автоматски преземен благодарение на поврзувањето што го направи во вториот чекор.

Повеќе информации може да најдете на следниот линк

За Авторот:

Следете ги најновите трендови во градот

Бидете меѓу првите што ќе дознаат за најинтересните случувања во Скопје

Прочитај повеќе...

Games

Од Лисиче до Волково: Donut Mania

Верувам дека во барем една точка од времето, надлежните во Хром го приметија метежот. Секоја ноќ, во најневообичаените часови, во Хром се ствараше гужва, понекогаш

Games

Што испуштаат дискотеките?

2020 дефинитивно не е годината која сите ја замислувавме. Место на журка со друштво, се најдовме танцувајќи по пижами по дома. Забраната за физички собирања

Games

Delivery Wars

Со затворањето на рестораните, многумина го најдоа решението за носталгијата (како и опстојувањето на омилените ресторани и кафеани) преку доставата на храна. Иако рестораните се

Games

Повеќе од платформа

Ако било што учиме од моменталната криза, треба да сфатиме дека солидарност е клучен елемент во функционирањето на едно општество. Меѓусебното разбирање и помош, со

Зајакнете го вашето онлајн присуство со наша помош