Керакамика – Моето ново омилено хоби!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Дали си млад, стар или дете во Керакамика не е важно, бидејќи погоди што? Тие нудат специјални курсеви наменети за секоја возраст!

Cакаш да искусиш нешто ново, а воедно да се релаксираш и да ја искористиш својата инспирација? Керакамика е вистинскиот избор за тебе. Тие нудат различни техники, курсеви кои можеш да ги посетиш индивидуално за обука или усовршување на вашите вештини во нивното арт студио.

 Сакате момент со вашето семејство? Керакамика овозможува групни часови, каде што ќе изградите повеќе моменти  со твоите најблиски, исполнети со забава, смеа и креативност. А покрај спомените Керакамика ви нуди да ги понесете и вашите изработки дома со вас! Доколку сакате роденденската забава за вашите најмили  да се разликува од останатите Керакамика ви нуди нешто ексклузивно –  забава, смеа и креација на едно место, креативно катче за деца. Вашата пасија е рачна изаботка? Можете да го посетите курсот за рачна изработка кој ја поткрепува вашата имагинација, се до реализација. Истовремено керакамика ви нуди уникатни рачноизработени производи како вазни, накит, чаши, украси…

Моето лично искуство со Керакамика

Моето искуство со керамика започна  пред 2 месеци, кога случајно налетав на Get Out и нивниот COVOUCHER-19. Тој нудеше курс за обука на колце, мојата долго неостварена желба. Курсот го започнав со запознавање на основните чекори, а подоцна со помош на инструкторите ја развивав својата вештина со пракса. Секој си има свои предизвици, па мојот беше да направам што повисока вазна. Горда сум да кажам дека после повеќе неуспеси, успеав. Атмосферата во студиото беше одлична, како и инструкторите. Искрено, нетрпеливо го чекав наредниот час бидејќи во периодот на глобална пандемија, тоа беше моето прибежиште каде времето ми запираше и се чувствуав исполнето. По завршувањето на курсот јас се стекнав со знаење, нови пријатели и ново хоби.

Погледни го видеото, можеби и ти ќе го пронајдеш свето хоби!

Прочитај повеќе за Керакамика тука.


Започни ја твојата вајарска авантура со следните ваучери. За секој купен ваучер добивате подарок керамика од продавницата на Керакамика.

За Авторот:

Следете ги најновите трендови во градот

Бидете меѓу првите што ќе дознаат за најинтересните случувања во Скопје

Прочитај повеќе...

Games

Ја видов Мона Лиза а бев во пижами

Сите моравме барем еден план да откажеме заради новонастанатата пандемија. Дали тоа е авантура во странство, службен пат, или пак прошетка низ Македонија, на крај

Daylife

COVID 101 Што научив?

Среќна 2020!!! Возбудени, чиста бројка, време за промена. Оваа година ќе биде најдобра до сега! Fast forward неколку празници подоцна… Нов вирус? Пандемија? Далеку е

Games

Приказната на GetOut

Петок вечер. Со друштво се договарате за каде да искочите. Се обидувате да сфатите кои места работат, дали го служат вашиот омилен коктел, и каде

pizza-featured-blog
Discover Skopje

Ти се јаде добра пица?

Многу градови како Неапол и Џенова се фалат дека пицата потекнува од кај нив. Од таму нејзиниот вкус се пренел низ целиот свет. За овој

Зајакнете го вашето онлајн присуство со наша помош